Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tábor - Baldovec 2010

Minulý víkend od pátku 30.7.2010 do neděle 1.8.2010 jsme strávili s našimi mladými žáky hasiči v kempu Baldovec. Celkem jelo devět dětí z jedenácti (dva byly na táboře) a 7 vedoucích.
V pátek ráno jsme měli velice těžké rozhodování, protože počasí nám nepřálo. Celou noc i ještě ráno neustále pršelo, tak jsme přemýšleli, jestli vyrazit nebo ne. Nakonec jsme se rozhodli, že to zkusíme a o čtvrt na osm ráno jsme vyrazili ze Štětovic do Vrbátek na vlak do Prostějova. A v Prostějově jsme nasedli v devět hodin na autobus do Baldovce, z kterého jsme šli asi ještě kilometr už po svých do kempu. Tam jsme se ještě za deště usídlili do místního stravovacího zařízení. Pár vedoucích se staršími žáky se vydalo stavět stany a my zatím hráli karty a další stolní hry. Po obědě naštěstí pomalu déšť ustával až nakonec úplně přestalo pršet, tak jsme se mohli vydat do stanů vybalit a pak jsme vyrazili na náš první výšlap na zříceninu hradu Holštejn vzdálenou necelé 4 km. Vrátili jsme se tak akorát před večeří, abychom si mohli odpočinout a po večeři už byla volnější zábava. Někdo hrál karty, někdo badminton a někteří si zahráli třeba fotbal. Tím se spálily sladké knedle z večeře a mohli se začít opékat špekáčky :-). Dobře napapaní a utahaní z prvního dne jsme pak mohli zalehnout do našich spacáků.
Druhý den v sedm hodin budíček, malá rozcvička, trochu ranní hygieny a hurá na snídani. Po vydatné snídani jsme se pomalu sbalili a vyrazili na další celodenní výšlap přes Holštejn do Šošůvky a do Sloupu, kde jsme také šli na prohlídku Sloupsko-šošůvských jeskyní, pak na dobrou polévku a do kopce zase zpět. Celkem jsme se ten den nachodili asi 16 km, přišli jsme tak akorát na odpočinek před večeří. A po večeři, i když zmožení si někteří z nás ještě zahráli fotbal. A pak jako včera zase nastalo opékání a ulehání do spacáků!!!
Poslední den tábora nám hned zrána začalo svítit na lepší časy, sluníčko se krásně rozehřálo, tak jsme hned po snídani mohli vyrazit na bazén, který byl v kempu. A že to bylo super, jistě poznáte z fotek, blbli jsme všichni, jak malé děti, holky proti klukům a potápěli jsme se, jak o život :-))). Prostě skvělý závěr tábora. Pak už nám nezbývalo nic jiného než si zabalit, zajít si na poslední oběd. A pochodem vpřed na autobus!!!!!!!

Myslím si, že to byl parádní tábor a doufám, že se všem dětem líbil! Příští rok, jestli budou chtít, tak to určitě zopakujeme a to rovnou na týden.

 

 

Náhledy fotografií ze složky Baldovec - tábor 2010

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Kačka - Tábor Baldovec

To jsme rádi, že se Vám to líbilo. Měli jsme ze začátku strach, nevěděli jsme do čeho jdem, proto ty tři dny. Ale vše bylo bez problému :-), takže příští rok celý týden není problém!!! :-))
Vaše vedoucí!!! :-))))

Lenka :) - Táborovýlet

Souhlasím se zběsilou ;) Vše bylo naprosto skvěly. Příště to chce vážně týden, ale i za tři dny jsme si to užili :) A se mnou počítejte na 120% :))

ZetZet - Tábor

Jo byl uplně skvělej.To koupání a fotbal byla sranda :) a spaní pod širákem bylo užasný :D Příští rok teda určitě na týden :)počítejte se mnou.:)